ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEO ANKETLER SİTENE EKLE RSS ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Satış Noktaları

İnce Memed çizgi roman olsun

İnce Memed çizgi roman olsun

Tarih 06 Aralyk 2009, 23:35 Editör sadık BİLCEN

İnce Memed çizgi roman olsun ...Kaynak: www.ntvmsnbc.com

NTV Yayınları'nın hazırladığı Çizgi Roman Dünya Klasikleri serisi en çok satanlar listelerinin zirvesinden inmiyor ve klasikler çizgi romana dönüşmeye devam ediyor. ntvmsnbc de yaptığı anketle okuyucuların hangi klasiği çizgi roman olarak görmek sitediğini sordu. 2 bin 500 kişinin katıldığı ankette en fazla oyu daha önce İsmail Gülgeç tarafından da çizilen Yaşar Kemal'in İnce Memed'i aldı.

Yerli ve yabancı olarak iki seçeneğe ayrılan ankette yabancı klasikler arasında en fazla oyu Tolstoy'un 'Savaş ve Barış'ı alırken ikinci sırada oyların yüzde 23'ünü alan Victor Hugo'nun 'Sefiller'i yer aldı.

'Sefiller'i yüzde 18 oy oranıyla Bram Stoker'ın 'Dracula'sı izlerken, oyların yüzde 12'sini alan Oscar Wilde'ın 'Dorian Gray'in Portresi' 4. sırada yer aldı.

Robert Louis Stevenson'ın 'Dr Jekyll Mr Hyde'ı yüzde 9 oyla 5. sırada yer alırken onu Charles Dickens'ın 'Büyük Umutlar'ı ve Gustave Flaubert'in 'Madam Bovary'si izledi.

'TUTUNAMAYANLAR' 2. SIRADA
Yerli klasikler içerisinde ise genel toplamda da en fazla oyu alan Yaşar Kemal'in 'İnce Memed'inden sonra 2. sırada Oğuz Atay'ın 'Tutunamayanlar'ı geldi. 'Tutunamayanlar'ı oyların yüzde 12'sini alan Sabahattin Ali'nin 'Kürk Mantolu Madonna'sı alırken, dördüncü sırada Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun 'Yaban'ı yer aldı. En fazla oyu alan beşinci yerli klasik Halide Edip Adıvar'ın 'Vurun Kahpeye'si olurken Kemal Tahir'in 'Devlet Ana', Orhan Kemal'in 'Bereketli Topraklar Üzerinde', Orhan Pamuk'un 'Cevdet Bey ve Oğulları', Yusuf Atılgan'ın 'Anayurt Oteli', Reşat Nuri Güntekin'in 'Dudaktan Kalbe' ve Elif Şafak'ın 'Bit Palas' birbirine yakın oylarla sıralandılar.

Bu haber 942 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İLGİNÇ

İnanılmaz Çizimler

İnanılmaz Çizimler Çizim harikaları

Şeytanı sorgulayan çizgi roman

Şeytanı sorgulayan çizgi roman Şeytanı sorgulayan çizgi roman
Hayal Saati ile Röportaj06 Aralyk 2009

GALERY

ANKET

Yeni sitemiziTüm Anketler

 

Ümit Kaptan
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi